Zavlažovací systém

 
Vaša záhrada je okrasou Vášho domu. Na to, aby bol trávnik stálozelený, v dobrej kondícii a vyzeral celý rok ako nový a aby boli okrasné záhony plné života a rozkvitnutých kvetov je pravidelná závlaha v tomto prípade priam nevyhnutnosťou.
 
Automatický zavlažovací systém umožňuje zavlažovať plochy rôznych tvarov, členitosti, či odlišných nárokov vegetácie na vlahu.
 
Zavlažovací systém je možné realizovať do novej záhrady, ale nie je žiadny problém zakomponovať jednotlivé komponenty aj do existujúcej záhrady so 100% zachovaním pôvodného stavu trávnika a zvyšku záhrady.
 
Systém pozostáva z
  • riadiacej jednotky, pomocou ktorej je možné nastaviť interval a intenzitu zavlažovania, resp. regulovať zavlažovanie tak, aby bolo čo najefektívnejšie a najekonomickejšie,
  • systému tlakových hadíc, ktoré sú uložené v hĺbke 30 – 40 cm pod úrovňou trávnika,
  • elektromagnetických ventilov,
  • výsuvných postrekovačov s nastaviteľnými tryskami, ktoré sú rozptýlené po celej ploche záhrady tak, aby bolo zabezpečené rovnomerné a dostatočné zavlažovanie,
  • dažďového senzoru ktorý v prípade dostatočného množstva zrážok vypne zavlažovací systém cez riadiacu jednotku.
 
Kvalifikovane navrhnutý a nainštalovaný automatický zavlažovací systém  je dômyselné zariadenie, musí byť preto navrhnutý podľa prísnych technických zásad, inak nefunguje správne a namiesto šetrenia Vás pripraví o peniaze a čas.